Biography

23. července 2013 v 20:08 | Posted by: Ozzy
Základní informace
Julianne Alexandra Hough se narodila 20.7.1988 v Sandy, Utahu, USA. Je to profesionální tanečnice, country zpěvačka a herečka. Nejvíce je známa jako profesionální tanečnice díky šou vysílané na ABC, 'Dancing With The Stars'. Byla nominovaná na Creative Arts Primetime Emmy v 2007 za vynikající choreografii. Hough podepsala smlouvu s Mercury Nashville Records v prosinci 2007. Její prví album "Julianne Hough" byl vydán 20.5.2008 a prodalo se 67,000 kopií za první týden a celkově se prodalo cez 320,000 kopií. 12.10.2008 vydala vánoční album Sounds of the Season: The Julianne Hough Holiday Collection, kterého se do 5. ledna 2009 prodalo cez 157,000 kopií. Její první hlavní role byla ve filmu Footloose. Taky ztvárnila hlavní roli ve filmu Safe Haven.

Brzký život
Hough se natodila v Utahu a je nejmladší z pěti detí. Její rodiče jsou Marianne a Bruce Hough, který byl dvakrát předsedou Utahské republikánské strany. Její bratr Derek Hough, je také profesionální tanečník. Také má tři starší sestry, Sharee, Marabeth, a Katherine. Všechny čtyři prarodiče Hough byli tanečníkmi.

Osobní život
Od dubna 2010 do března 2013 randila s moderátorem Ryanem Seacrestem. Jejích vztah byl ukončen 15. března.

Kariéra
+ Tanec - Julianne byla jedná z "Milion dolarových tanečnic" v krátko vysílané šou Show Me the Money. Hough vyhrála črvrtou serii amerického vydání šou 'Dancing With The Stars' s jejím partnerem Apolem Ohnem, co jí udělalo nejmladší profesionální tančnicí, která vyhrála šou. 27.11.2007 Hough a její partner Hélio Castroneves vyhráli pátou serii. Hough se objevila i v šestej serii s Adamem Carollem, ale byli vyloučeni ve čtvrtém týdnu. V červenci 2008 byla Hough nominována na 60th Primetime Emmy Awards v kategorii "Vynikajíci choreografie" díky Mambo "Para Los Rumberos", které předvedla s jejím partnerem Héliom Castroneveskym v šou 'Dancing With The Stars'. 25.8.2008 se Hough vrátila na obrazovky s s novým parnerem Codym Linleym, hercem z Hannah Montana. Cítila břišní bolesti během jejich vystoupení jitterbug 27. října 2008 a byla okamžitě převezena do nemocnice po přídavku výkonu. Následně musela na operaci, odstánení její slepého střevo, co znamenalo že nemube přítomná na několika vystoupení. Nahradila ji Edyta Sliwinska. Hough se vrátila do šou i když pár byl nakonec vyřazen v semifinále soutěže. Znovu se v šou objevila 12. listopadu a zatančila jive na "Great Balls of Fire" se svým bratrem na "Design-A-Dance" kole. 20. listopadu 2008 řekla Ryanovi Seacrestovi v jeho rádiové šou, že se do 'Dancing With The Stars' v dohledné budoucnosti nevrátí, protože chce prosadit svou country hudební kariéru. Nicméně, se vrátila v osmé serii se svím v té době přítelem country zpěvákem - Chuckem Wicksem. Byli vyloučení v osmém týdnu a umístnili se na šestém míste. 11. října 2011 se Julianne vrátila na 'Dancing With The Stars' a tančila s Footloose spoluherecem Kennym Wormaldem dvakrát, stejně jako s jejím bratrem. Znovu se vrátila 15. května 2012 v tanečním vystoupení na podporu svého filmu 'Rock of Ages'.

+ Zpěv - První country hudební singel Julianne Hough byl "Will You Dance With Me", který byl propušten na iTunes v květnu 2007 a byl použit na vydelání peněz pro American Red Cross. Píseň se umístnila na #100 na Billboard Pop 100. Později podepsala smlouvu s Universal Music Group Nashville's Mercury Nashville. První album Julianne - Julianne Hough byl propušten 20. května 2008 a byl produkován Davidem Malloyem, který pracoval s hvězdami jako Reba McEntire, Eddie Rabbitt... První singel z albumu se stal "That Song in My Head". S jejím druhým singlem "My Hallelujah Song" Hough vystoupila v 'Dancing With The Stars'. Hough se pridala na turné Brada Paisleya v roku 2008. Společně s Praileym a Nelsonom se objevila ve videoklipu Snoop Dogga - 'My Medicine'. V roku 2009 byla nominována na Academy of Country Music v kategorii 'Top New Female Vocalist' a nakonec vyhrála. Hough vyhrála cenu Top New Artist na 44th Annual Academy of Country Music Awards, které se konali 5.4.2009. Nová písnička "Is That So Wrong" byla propuštena v country rádiu 21.6.2010 a měl to býl první singel k jejímu albumu Wildfire, který ale nebyl nikdy vydán. V červnu 2012 řekla AOL's The Boot, že její druhé album je "plně připravené" a že se "opravdu, opravdu teší na záznam". Bohužel taky řekla, že s jejím singlem pro Wildfire nevystoupí protože by to narušilo její hereckou kariéru a že zatím nemá v planá Wildfire vydat. Momentálně nemá v plánu soustředit se na její hudební kariéru: "Mám pocit, že když budu mít čas soustředit se na to a když budu cítit, že je čas, vrátím se k mé hudbě."
+ Herectvo - Julianne Hough se prvně objevila na televizních obrazovkách v roku 2001, když si společne se svým bratrem Derekem zahrála ve filmu 'Harry Potter And The Sorcerer's Stone'(Harry Potter a Kámen mudrců), filmové adaptace bestselleru od britské autorky J. K. Rowling. Ve filmu objevila jako "Školačka v Bradavicích". V roku 2010 se objevila ve filmu 'Burlesque'(Varieté) po boku Cher a Christiny Aguilery, ve filmu ve kterém holka z maloměsta (Aguilera) nájde uspěch v Burleskním klubu Los Angeles, ve kterým postava Hough (Georgia) tančí. Její první hlavní role byla v roku 2011 ve filmu 'Footloose', kde si zahrála Ariel Moore. Natáčení začalo v zárí 2010 a film byl propušten 14. října 2011. V roku 2012 si zahrála ve filmové adaptaci Broadway muzikálu 'Rock of Ages', ve kterém ztrárnila Sherrie Christian po boku Toma Cruise. V roku 2012 si zahrála hlavní roli po boku herce Josha Dushamela v romanickém filmu podle románu od Nicolase Sparkse 'Safe Haven'. Film bym propušten 14. února 2013. Nedávno dokončila natáčaní filmu 'Paradise'.
 

JULESHOUGH.BLOG.CZ © 2013 - 2016 | YOUR #1 CZECH SOURCE ABOUT JULIANNE HOUGH